top of page
Search

Boksere Rozentāle izcīna U19 PČ bronzas medaļu, neskatoties uz savainojumiem


Polijas pilsētā Kelcē tuvojas noslēgumam jauniešu jeb U19 (faktiski U20) pasaules čempionāts boksā. Mūsu boksere Beatrise Rozentāle (64 kg) šodienas pusfinālā piekāpās uzbekietei un ieguva bronzas godalgu. Tas ir pirmais pasaules pjedestāls Latvijas sieviešu boksa vēsturē.


Kā jau ziņots, 2019. gada jauniešu Eiropas čempionātā Rozentāle demonstrēja cerīgu sniegumu un ierindojās piektajā vietā, pagājušajā sestdienā aizraujošā cīņā pārspēja indieti un iekļuva U19 PČ ceturtdaļfinālā, savukārt vakar salīdzinoši viegli tika galā ar vācieti un nodrošināja pirmo pasaules pjedestālu Latvijas sieviešu boksa vēsturē. 64 kilogramu pusfinālā 19 gadu slieksnim tuvumā esošā Beatrise Rozentāle spēkojās ar nepilnus piecus mēnešus jaunāko uzbekieti Mohinabonu Abdulajevu. Starta raunds sākās piesardzīgā gaisotnē. Iniciatīvu uzņēmās mūsējā, tomēr trāpījumu skaita ziņā aziāte bija mazliet pārāka, izskaņā latviete gan iesita akcentēti. Tiesnešu vērtējums pirmajā nogrieznī - 9:10, 10:9, 9:10, 9:10, 9:10. Uzbekiete izrādījās ļoti meistarīga un arī labi kustējās. Latviete visai sekmīgi uzbruka, taču pati dabūja daudzus sitienus, līdz ar to bija sarežģīti pierādīt savu pārākumu. Tiesnešu vērtējums otrajā nogrieznī - 9:10, 9:10, 9:10, 9:10, 9:10. Lai uzvarētu mačā, pēdējā raundā mūsējai kaut kādā veidā vajadzēja būt krietni pārākai, taču pretiniece kontrolēja notikumus. Tiesnešu vērtējums trešajā nogrieznī - 9:10, 10:9, 9:10, 9:10, 9:10. Tiesnešu gala spriedums bija 1-4 (27:30, 29:28, 27:30, 27:30, 27:30). "Šajā cīņā Beatrise nespēja sevi realizēt uz visiem 100%, jo traumas deva par sevi manīt. Atbraucot mājās, tiks veiktas divas operācijas, kuras tika atliktas, lai varētu startēt pasaules čempionātā," savā sociālajā tīklā atklāj sportistes trenere Linda Ābele. "Neskatoties uz visām šīm likstām, Beatrise parādīja raksturu un cīņas garu. Ļoti lepojos ar viņu!" Atgādinām, ka koronavīrusa pandēmijas dēļ jauniešu pasaules čempionāts pagājušajā gadā nenotika un tika pārcelts uz 2021. gada aprīli. Pērn tur bija jāpiedalās 2002.-2003. gadā dzimušajiem (U19 līmenis), minētās pārcelšanas dēļ minētie dzimšanas gadi tika saglabāti, līdz ar to tagad tas faktiski jau ir U20 līmenis. Savdabīgi, ka boksā juniori ir jaunāki nekā jaunietes (atšķirība no daudziem citiem sporta veidiem). Salīdzinot ar Eiropas mēroga mačiem, pasaulē ir grūtāk sasniegt augstu vietu, jo lielākas konkurences apstākļos nepietiek ar vienu uzvaru, it sevišķi puišu sacensībās. U19 pasaules čempionātā Latviju pārstāvēja arī Viktorija Siļķe (51kg), Maksims Golubovskis (60kg), Igors Novikovs (69kg) un Endijs Ivanovs (75kg), piekāpjoties jau pirmajā mačā. Izmantotie resursi: aiba.org

Pārpublicēts no www.sportacentrs.lv3 views0 comments

Comments


bottom of page