top of page
Search

Rozentāle izcīna U19 PČ godalgu - lielākais sasniegums Latvijas sieviešu boksā

Updated: Apr 20, 2021Polijas pilsētā Kelcē turpinās jauniešu jeb U19 (faktiski U20) pasaules čempionāts boksā. Mūsu boksere Beatrise Rozentāle (64 kg) šovakar pārliecinoši pieveica vācieti un iekļuva pusfinālā, nodrošinot pirmo pasaules pjedestālu Latvijas sieviešu boksa vēsturē.

Kā jau ziņots, 2019. gada jauniešu Eiropas čempionātā Rozentāle demonstrēja cerīgu sniegumu un ierindojās piektajā vietā, bet aizvakar aizraujošā cīņā pārspēja indieti un iekļuva U19 PČ ceturtdaļfinālā. 64 kilogramu ceturtdaļfinālā 19 gadu slieksnim tuvumā esošā Beatrise Rozentāle spēkojās ar pusotru gadu jaunāko vācieti Jeninu Zeinabu Heku, kuras krājumā ir aizpērnā Eiropas čempionāta bronza juniorēm (savdabīgi, ka boksā juniores ir jaunākas nekā jaunietes). Šoreiz cīņa izvērtās vieglāka nekā aizvakar, kad bija ļoti grūti apslāpēt indietes uguņošanu. Pirmajā raundā mūsējā labāk kustējās, precīzāk sita un sekmīgāk izvairījās no oponentes uzbrukumiem. Tiesnešu vērtējums - 10:9, 10:9, 10:9, 10:9, 10:9. Nākamajā raundā vāciete divas reizes iesita pa seju, kad tiesnesis uz brīdi bija apturējis cīņu. Lai izvairītos no pretinieces, latviete gāja arī klinčā, noliecās, vienubrīd abas turpināja maču uz ceļiem kā brīvajā cīņā. Tiesnešu vērtējums otrajā nogrieznī - 9:10, 10:9, 10:9, 10:9, 10:9. "Padejo, padejo, padejo!" atskanēja latvietes treneres rīkojums trešajā raundā. Kādā epizodē mūsējā atriebās pretiniecei, iesitot pēc apturēšanas. "Mūža minūte, tava mūža minūte, neatdod to!" akcentēja trenere Linda Ābele. Pēdējā pusminūtē vāciete jau bija zaudējusi cerības un darbojās visai pasīvi, nespējot rast pretargumentus latvietes daudzpusīgākajam sniegumam. Tiesnešu vērtējums trešajā raundā - 10:9, 10:9, 10:9, 10:9, 10:9. Pārliecinoša uzvara! Tiesnešu gala spriedums bija 5-0 (29:28, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27).


Pusfināls notiks 20. aprīļa pēcpusdienas sesijā - latvietei pretī stāsies nepilnus piecus mēnešus jaunākā uzbekiete Mohinabonu Abdulajeva.


Atgādinām, ka koronavīrusa pandēmijas dēļ jauniešu pasaules čempionāts pagājušajā gadā nenotika un tika pārcelts uz 2021. gada aprīli. Pērn tur bija jāpiedalās 2002.-2003. gadā dzimušajiem (U19 līmenis), minētās pārcelšanas dēļ minētie dzimšanas gadi tika saglabāti, līdz ar to tagad tas faktiski jau ir U20 līmenis. Salīdzinot ar Eiropas mēroga mačiem, pasaulē ir grūtāk sasniegt augstu vietu, jo lielākas konkurences apstākļos nepietiek ar vienu uzvaru, it sevišķi puišu sacensībās.


U19 pasaules čempionātā Latviju pārstāvēja arī Viktorija Siļķe (51kg), Maksims Golubovskis (60kg), Igors Novikovs (69kg) un Endijs Ivanovs (75kg), piekāpjoties jau pirmajā mačā.


Pārpublicēts no www.sportacentrs.lv
15 views0 comments

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page